Industries
Powrót Transportation

Kleje konstrukcyjne Plexus są powszechnie używane przez firmy produkujące pojazdy szynowe, autobusy, przyczepy kempingowe i samochody ciężarowe.

Zastosowania obejmują m.in.:

Klejenie 'pływających' podłóg i modułowych umywalni w wagonach kolejowych, przyklejanie paneli wykonanych z tworzyw kompozytowych w autobusach/autokarach, oraz drzwi, oprawy reflektorów i maskownice z przodu ciężarówek.

Producenci z przemysłu transportowego wielokrotnie wybierają kleje konstrukcyjne Plexus z następujących powodów:

Transport Story

Montaż "pływającej podłogi" w pociągu

Aplikacja
Instalacja "pływającej podłogi" w jednostce Coradia, wyprodukowanej przez Alstom Transport dla First North-western.

Klejenie paneli z tworzywa kompozytowego fenolowego do aluminiowej ramy, tworzącego rewolucyjną pływające podłogę wewnątrz pociągu. Ta podłoga kompensuje ruch pojazdu i wytrzymuje duży ruch pasażerów.

Kleje Plexus oferują

Są łatwe w stosowaniu oraz...

Świadectwo
Projektanci podłogi i dostawcy materiału we Włoszech zaproponowali użycie kleju Plexus dla tej wymagającej aplikacji. Wyczerpujące testy potwierdziły, że klej Plexus MA420 posiada wszystkie niezbędne cechy. "Był to pierwszy raz, kiedy użyliśmy tego produktu i z pewnością uprościł on montaż podłogi w porównaniu do kleju, używanego przez nas wcześniej".
rzecznik firmy Alstom

Transport Story

Poszycie autobusu do podwozia - Plexus skleja nowe Alero

Optare, które ma siedzibę w UK stworzyła ostatnio minibus niskopodłogowy - Alero.

Na Alero składa się jednoczęciowe poszycie wykonane z koloryzowanego kompozytu, w który podczas procesu formowania została wbudowana rama z nierdzewnej stali.

Optare potrzebowało mocnego i jednocześnie elastycznego kleju aby skleić poszycie z ramą ze stali nierdzewnej. Ze względu na rozmiary elementów, wymagano kleju z czasem otwarcia co najmniej 30 minut ale z czasem utwardzania 90 minut.

Plexus MA556 był tym rozwiązaniem, które spełniało wszystkie narzucone wymagania, a jeśli się weźmie pod uwagę fakt, że nie jest konieczne żadne przygotowanie powierzchni GRP, oznaczało to również to, że Optare mogło zredukować koszty robocizny w porównaniu do klejów poliuretanowych.

Zapewniające idealny dostęp dla wózków inwalidzkich, używane na wiejskich drogach oraz na lotniskach, Alero jest obecnie produkowany seryjnie.

 


[ Strona główna], [ Technologie produkcyjne ], [ Technologie remontowe ], [ Produkty ] , [ Rapid prototyping ], [ Kontakt ], [ Artykuły ], [ Współpraca]