Industries
Powrót Marine

Sunseeker International, Formula Fastech, Boston Whaler, Donzi, Vanguard and Northshore Yachts to tylko niektórzy użytkownicy klejów konstrukcyjnych PLEXUS w przeróżnych zastosowaniach, takich jak klejenie wykonanych z kompozytów wzdłużników oraz kadłuba z pokładem.

W przeciwieństwie do innych metod klejenia, które wymagają uciążliwego przygotowania powierzchni i piaskowania, kleje konstrukcyjne PLEXUS nie wymagają praktycznie żadnego przygotowania powierzchni, redukując emisję organicznych substancji lotnych i pyłu w miejscu pracy.

Marine Story

Konstrukcyjne klejenie wzdłużników na przykładzie łodzi wyczynowych

W tradycyjnych metodach budowy łodzi wyczynowych używa się sklejki i ciężkich laminatów epoksydowych z włóknem szklanym w konstrukcji kadłuba aby zapewnić moc, sztywność, bezpieczeństwo i jakość prowadzenia niezbędne do uzyskania ekstremalnych prędkości na wodzie.

Thunderbird Products of Decatur, IN, budowniczowie Formula Boats zaoszczędzili na kosztach robocizny zastępując konstrukcje ze sklejki. Teraz w wielu modelach Formula używa się szkieletu z włókna szklanego i żywicy epoksydowej, który jest wklejany wewnątrz pokładu za pomocą klejów Plexus "Fibreglass Fusion".

Pat Laux, Product Development Manager w firmie Thunderbird, twierdzi że taki szkielet wewnątrz kadłuba łodzi FAS3Techmultiplane zwiększa wytrzymałość dna o 20%, a boków o 10% bez dodatkowego zwiększania ciężaru ani pracochłonności.

Thunderbird zdecydował się na stosowanie klejów Plexus gdyż w przeciwieństwie do klejów na bazie uretanów, ich zaawansowana technologia metakrylowa nie wymaga specjalnego przygotowania powierzchni ani stosowania gruntów (primerów).

Marine Story

Klejenie pokładu z kadłubem - Northshore Yachts

Silne i Trwałe
W konfrontacji z twardym morzem potrzeba łodzi, na której można polegać. Dlatego coraz więcej budowniczych łodzi zwraca się w kierunku nowych materiałów kompozytowych poszukając wytrzymałości i wiarygodności.

Redukują Koszty Montażu
Ponieważ kleje Plexus silnie "spawają" chemicznie włókno szklane i tworzywa kompozytowe, szybciej nastąpi ich delaminacja niż puści klejenie. Kleje plexus są łatwe w użyciu, nie wymagają żadnych gruntów, piaskowania, szlifowania, praktycznie żadnego przygotowania powierzchni. To oznacza, że czas poświącony na uproszczony montaż może zostać znacznie skrócowny, a dzięki temu obniża koszty produkcji.

Czystość i Łatwość użycia
Nie musisz ufać naszym słowom. Zacytujemy Northshore Yachts Ltd.: "Zastosowanie klejów Plexus do połączeń pokładu i kadłuba w naszej nowej łodzi Southerly 110 pozwoliło na czysty, łatwy i bezpieczny system łączenia tylko z minimalnym przygotowaniem powierzchni".

 


[ Strona główna], [ Technologie produkcyjne ], [ Technologie remontowe ], [ Produkty ] , [ Rapid prototyping ], [ Kontakt ], [ Artykuły ], [ Współpraca]