Industries
Powrót Engineered Construction

W ciągu ostatnich lat kleje konstrukcyjne Plexus użyto z powodzeniem w wielu aplikacjach. Są to m.in.: drzwi wykonane z Kompozytów i Termoplastów, displeje, elementy architektoniczme z FRP, mosty, zbiorniki z FRP i wiele innych.

Wiele spośród tych zastosowań ujrzało światło dzienne dzięki doradztwu zespołu Plexus, który miał możliwość dawania specjalistycznych rozwiązań w ramach szerokiej oferty klejów konstrukcyjnych Plexus, spełniających najwyższe wymagania producentów.

Engineering Construction Story

Klejenie elementów architektonicznych z włókna szklanego

Edon Corporation
W ostatnio ukończonym projekcie Edon wytworzyć i zamontować 400 masywnych (1,2m x 3m) płetw wykonanych z FRP do zewnętrznej części budynku - siedziby głównej korporacji Industrial Technologies.

Edon wybrać klej Plexus MA420 do krytycznego zastosowania kleju. Klej zdecydowanie obniżył koszty robocizny poprzez umożliwienie wklejania płetw jeszcze w trakcjie produkcji, istotnie redukując potrzebą użycia mechanicznych mocować i wykańczania. Kleje Plexus posłużyły do przyklejania płetw. do systemu aluminiowych ram, które następnie przykrącano do budynku.

Mając ponad 35 lat doświadczeń w projektowaniu, wytwarzaniu i instalowaniu ornamentów architektonicznych wykonanych z tworzyw wzmocnionych włóknem (FRP), Edon Corporation jest najważniejszym amerykańskim dostawcę architektonicznych detali z włóknem szklanym. Firma ma w ofercie ponad 250 standardowych kształtów architektonicznych od nakryć kolumn do gzymsów każdego typu.Engineering Construction Story

Sekcje mostów wiszących

MA425 wzmacnia most Halgover
Właśnie zakończono prace na Halgavor Bridge - pierwszy w Wielkiej Brytanii most wiszący łączący główną drogę A. To jest ostatnie połączenie w obwodnicy Sustrands pomiędzy Lands End a John O'Groats.

Wytwórcy mostu, Vosper Thornycroft, wybrali MA425 do klejenia narożnika z GRP do kompozytu na bazie estru winylu.

To, że MA425 posiada akceptację DNV, ma doskonaść odporność na udary, wydłuża się do 120% oraz posiada długi czas otwarty było równoważne ze spełnieniem ścisłych kryteriów określonych przez Vosper Thornycroft.

MA422 też zostało użyte do klejenia elementów na miejscu, ponieważ ma krótszy czas utwardzania, co było konieczne gdyż na ten czas droga była zamknięta.

 

 


[ Strona główna], [ Technologie produkcyjne ], [ Technologie remontowe ], [ Produkty ] , [ Rapid prototyping ], [ Kontakt ], [ Artykuły ], [ Współpraca]